רשלנות רפואית בלידה

מידע חשוב אודות רשלנות רפואית בלידה

בבואנו למחלקות היולדות בבית החולים השונים בארץ, אנו מפקידים את חיינו ואת חיי ילדינו לעתיד, בידי הצוות הרפואי, מתוך אמונה שלמה כי יעשה עבודתו נאמנה ויסייע לנשים הכורעות ללדת לעבור התהליך הרגיש, הכואב והמיוחד בשלום. אולם, למרבה הצער לעיתים מסתיימות לידות בטרגדיה, אם מסיבות בלתי צפויות ובלתי נמנעות, או עקב תפקוד לקוי של הצוות הרפואי במהלך הלידה. חשוב לדעת שהחלטות שגויות, חוסר מיומנות וחוסר זהירות של הצוות הרפואי אינם מוצדקים, ונחשבים בחוק כרשלנות רפואית בלידה שבגינה הינכם זכאים לתבוע את המוסד שבו נערכה הלידה.

סוגי תביעות  לרשלנות רפואית בלידה

קיימים שני סוגי תביעות עיקריים של רשלנות רפואית בלידה: רשלנות הפוגעת ביילוד או הפוגעת ביולדת. תביעות מן הסוג הראשון ניתן להגיש עד הגיעו של היילוד לגיל עשרים וחמש שנים, ואילו תביעות מן הסוג השני מתיישנות לאחר שבע שנים. בשני סוגי התביעות, הקו הבסיסי שמנחה את התביעה הינו חובת ההוכחה לגבי שלושה גורמים עיקריים:

  • – התנהלות רשלנית של הצוות הרפואי במהלך הלידה ובסיומה.
  • – נזק שנגרם ליילוד או ליולדת.
  • – הוכחה שהנזק נגרם עקב הרשלנות הרפואית.

יש לציין כי הפיצוי הכספי המוענק לתובעים מורכב משני מרכיבם מרכזיים: פיצוי ממוני ופיצוי בלתי ממוני.

  • – פיצוי ממוני מורכב מהפסדי שכר כתוצאה ממגבלות היילוד, היולדת או בני משפחתה, ומהוצאות הנדרשות למימון טיפולים רפואיים, סיעודיים וציוד רפואי.
  • – הנזק הלא ממוני מתחשב בסבל, בעוגמת הנפש ובכאב שהתובעים סבלו במהלך הלידה ולאחריה.

להיעזר ביועץ ובהכוונה מקצועית

עורך דין המתמחה ברשלנות רפואית בלידה הינו בעל ידע נרחב בתחום. בפגישה הראשונית יתשאל עורך הדין את  לקוחותיו על מנת לקבל את המידע והנתונים הרפואיים, הנחוצים להחלטה באם יש לתביעה בסיס חוקי מוצדק. במידה וכן, עורך הדין יחל לפעול לקבלת ראיות רפואיות שאותן יבדקו וינתחו רופאים המתמחים בסוג הפגיעה, כדוגמת גניקולוג או נוירולוג ילדים. רופאים אלו יבצעו גם בדיקה קלינית של הנפגעים ויקבעו האם התרחשה בפועל רשלנות רפואית, וכמו כן את דרגת הנכות הראויה להידרש עבור המקרה הספציפי. מסקנות אלו ייכתבו על ידם כחוות דעת משפטית רפואית לכתב התביעה, שבנוסף יפרט את הוצאותיהם השונות של התובעים. עורך הדין ינהל עבורכם את כל הליכי התביעה והמשפט, וייעץ כיצד לנהלם והאם כדאי להסכים לפשרה מול חברות הביטוח.

דוגמאות  לרשלנות רפואית בלידה

רשלנות רפואית בלידה עלולה לגרום לנזקים שונים וכבדים ליילוד וליולדת. הרשלנות עשויה להתבטא בצוות רפואי שאינו מתחשב בהיות העובר גדול, וכתוצאה מכך נגרמים נזקים בלידה לתינוק ולאם, או בלידה איטית שאינה מתקדמת כראוי בעוד הצוות הרפואי אינו מנהלה כנדרש. רשלנות מתרחשת גם כאשר רופא אינו מתייצב בזמן במצב של מצוקה עוברית, וכתוצאה מכך נגרמים למיילדת ולילוד נזקים בלתי הפיכים, או בשל חוסר מיומנות של הצוות הרפואי העלולה לגרום לפגע בכתף או לדימומים חמורים בעת לידת ואקום.

חשוב לבדוק חשד לרשלנות רפואית !

במידה ואתם מאמינים שהטיפול הרפואי שקיבלתם במהלך הלידה לא התנהל כשורה, ומקורו ברשלנות, חשוב מאוד לפנות לייעוץ ולהכוונה מטעם עורך דין המתמחה בתחום. זאת מכיוון שבמקרים רבים תחושות אלו מתבררות כנכונות, אך ללא הכוונה מקצועית תתקשו להוכיח את טיעוניכם ולזכות בפיצוי המגיע לכם על עוגמת הנפש, בעוד הנזקים הכבדים שנגרמו ימשיכו ללוות אתכם. מצד שני, לא כל נזק שנגרם במהלך הלידה מקורו ברשלנות רפואית, ואנשים רבים מוצאים עצמם מסובכים בתביעות ארכות ויקרות ללא הצלחה, מפני שלא נעזרו בעורך דין מקצועי אשר יכול היה למנוע מהם תסכולים והוצאות מיותרות.

כתיבת תגובה