רשלנות רפואית פסקי דין

רשלנות רפואית שייכת לתחום הנזיקין בעולם המשפטי, שכן לרוב מטרת התביעה הינה להוכיח כי בוצעה בעקבות התנהלות קלוקלת של הצוות הרפואי הרי המטופל יצא עם נזקים רפואיים קשים אשר יש לפצותו באופן כספי על כך כדי שיוכל במידת האפשר להשתקם ולחזור לחיי השגרה כפי שאלו נכפו עליו.

סוגים של פסקי דין

בתחום רשלנות רפואית פסקי דין יוצאים מבית המשפט השלום, המחוזי או העליון שכן הבחירה בבית המשפט תלויה בגובה התביעה הכספית כאשר באם אחרי הגשת התביעה לא התקבלה התוצאה הרצויה הרי קיימת לצדדים הזכות להגיש ערעור לערכאה גבוהה יותר שלעתים משנה את עמדתה ולעתים משאירה את החלטת בית המשפט בערכאה הקודמת על תילה.

אין שום ידיעה מוקדמת קודם הגשת התביעה על מידת סיכויי הצלחתה עם זאת כדי להגדיל את הסיכויים רצוי כי התביעה תוגש מוקדם ככל שניתן לקרות המקרה שכן כך העדויות כמו גם הראיות ניתנים לאיסוף בקלות רבה יותר ובנוסף לאחר 7 שנים כמו בכל תביעה אזרחית חולפת תקופת ההתיישנות והתביעה עשויה להידחות רק בשל כך.

יסודות חשובים בהליכים אלו

אחד מתוך האלמנטים הבולטים המופיעים בעניין רשלנות רפואית פסקי דין המתייחסים לעובדה כי הצוות הרפואי לא תיעד באופן מדויק את מהלכי הטיפול ולעתים רק בשל כך התביעה כנגדם מצליחה שכן היכולת לטעון את הטענות שכנגד היא באמצעות הבאת ראיות תומכות ואם אין כאלו הרי הצוות הרפואי נמצא בפני בעיה לא פשוטה.

עורך דין מקצועי העוסק בנזיקין ומתמחה בנושא רשלנות רפואית פסקי דין חדשים ובמיוחד של בית המשפט העליון צריכים להיות נר לרגליו ועליו להיות מעודכן בכל ההלכות החדשות ביותר שכן פעמים רבות התביעה יכולה להצליח באם מביאים את ההלכה החדשה ביותר ומשנים את פני התמונה המשפטית.

בעת הגשת תביעת רשלנות רפואית יש לזכור כי קיימת זכות ערעור אחת בלבד לבית משפט גבוה יותר אך באם בכל זאת רוצים לערער בפעם השנייה יש להגיש בקשת רשות לערער ורק אם זאת מתקבלת ניתן להגיש את הערעור הנוסף כאשר אין זה אומר שהתוצאה תהיה שונה מכפי שהתקבלה בפסקי דין עד כה.

פעמים רבות מוצאים עורכי דין רשלנות רפואית פסקי דין הדומים באופן ממשי לתביעה שהם עומדים להגיש ומסיקים מכך על תוצאות התביעה שלהם אך זו היא הנחה מוטעית שכן כל מקרה שונה לגמרי ואין להסיק מכך אלא יש לעשות באותם פסקי דין שימוש כדי לתמוך בטענות התביעה ולבסס את עילתה בפני בית המשפט.

קיימים פורומים בהם מוצגים דוגמאות של רשלנות רפואית פסקי דין מצוטטים בהם ועל פניו למי שאינו בקיא בתחום נראה כי התביעה שלו תצליח ולכן חשוב לסייג את הדברים כך שאנשים מן השורה אשר עומדים בפני תביעת רשלנות רפואית ילכו לפגישה עם עורך דין לשם קבלת יעוץ מתאים ולא יחליטו על דעת עצמם באם העניין שלהם ניתן לתביעה או לא.

סיכום

רשלנות רפואית זהו תחום משפטי דינמי וכל יום ישנם פסקי דין חדשים בנושאים שונים כמו ספרות בנושא שכן תביעה משפטית מקצועית צריכה להיות לא רק מגובה בעניין עם רשלנות רפואית פסקי דין אלא גם בדעות של מלומדים שונים מתוך ספרים שנכתבו או מאמרים משפטיים ולכן כל מי שלוקח עורך דין מנוסה כדאי שיעבור בעצמו על כתב התביעה ויבדוק עד כמה הוא מעמיק שכן מדובר בתביעה שהרבה משקל מונח בה ובמידה ולא מצליחים בערכאה הראשונה אפשר לערער אך רצוי למנוע זאת ולהגיע עם תביעה מוכנה ומושקעת.

כתיבת תגובה