מדריך תביעות רשלנות רפואית

כל אחד מאתנו נדרש לקבלת טיפול רפואי בשלב כלשהו בחייו, כולנו מקווים שהטיפול יעבור בהצלחה ללא כל תקלה או פגיעה כלשהי אך לעתים הטיפול אינו מסתיים כפי המצופה וזאת בעקבות טיפול רפואי רשלני אשר יכול להיות תוצאה של טיפול לקוי בעקבות טעות אנוש או שימוש לא נכון בציוד ולעתים אף במתן התרופות לא מתאימות.

באם מצאתם את עצמכם בסיטואציה שבה הטיפול הרפואי שקיבלתם הינו רשלני הרי תעמוד לרשותכם זכותכם החוקית לתבוע את הגורמים האחראים לאותה רשלנות רפואית שכן הפיצויים אמנם לא יחזירו את המצב לקדמתו אך בהחלט עשויים להועיל להמשך הטיפול הנדרש, לעלויות החדשות בעקבות המצב הבריאותי או לכל צורך אחר כך שההתנהלות היומיומית תהיה קלה יותר עד כמה שניתן.

יש לך שאלה? הפנה אותה אל עורכי הדין שלנו

הדבר החשוב הראשון שיש לעשות במקרה של רשלנות רפואית הוא לאסוף את כל המסמכים הרפואיים המתעדים את המקרה בכל שלביו. יש לנסות ולהשיג כמה שיותר תיעוד רפואי מכל גורם שבו התקבל הטיפול שכן ברגע שתגישו את התביעה או מכתב מעורך דין יהיה קשה יותר להשיג את החומרים החשובים הללו.

הדבר השני שיש לעשות הוא לקבל או לברר מידע על המקום או הגורם המטפל מאנשים נוספים שקיבלו את אותו טיפול שכן ככל שתשיגו עוד אנשים שיוכלו לתמוך בטענות שיש לכם כלפי אותו גורם הטענה שלכם תהיה עם תוקף רב יותר בעת הגשת התביעה.

הדבר השלישי הוא לא לאיים בתביעה בפני הגורם המטפל הרשלני בטרם קיבלתם יעוץ מעורך דין, שכן כועסים ומאוכזבים ככל שתהיו אתם עלולים לומר מילים או לעשות מעשים שיוכלו לשמש מאוחר יותר כנגדכם כמו גם ככל שתגלו עויינות רבה יותר כלפי הגורם המטפל כך תזכו לפחות שיתוף פעולה באיסוף המסמכים הדרושים.

הדבר הרביעי הוא להיכנס לאינטרנט ולהשתמש בפלטפורמת המידע להתרשמות ראשונית מהסיכוי לתביעה בגין רשלנות רפואית עם זאת יש להתייחס לכל מידע שאתם קוראים בזהירות מרבית ולזכור כי כל מה שאתה קוראים צריך לשמש רק כחומר רקע לקראת התביעה אך לא כתחליף ליעוץ מקצועי של עורך דין.

הדבר החמישי החשוב ביותר אחרי איסוף כל החומר והמידע הדרוש הוא לקבוע עם פגישת יעוץ עם עורך דין המתמחה בתחום רשלנות רפואית ולהעביר לו את קרות המקרה בצורה מסודרת כך שהוא יוכל לייעץ לכם באם המקרה שלכם יכול להוות בסיס לתביעה משפטית ואף להעריך במידת האפשר את גובה הפיצויים שיתכן ויינתנו לכם.

הדבר השישי שחשוב מאוד שתפנימו כבר בתחילת התהליך הוא שתביעה נזיקית בגין רשלנות רפואית לעתים אורכת זמן ויש לגלות סבלנות רבה שכן הצד השני לא ימהר  להודות בפניכם באחריותו לנזק או לפתוח את הארנק ולשלם לכם פיצויים ולכן באם אתם רוצים שהתביעה תצליח עליכם להיערך לכך בהתאם.

הדבר השביעי וכמעט אחרון הוא שברגע שאתם מתחילים בהליך התביעה יהיה עליכם להשאיר את הרגשות בצד נכונים וצודקים ככל שיהיו שכן המערכת המשפטית בוחנת כל מקרה לפי עובדות וראיות ולפיכך ככל שתהיו ממוקדים במטרה החשובה של קבלת הפיצוי עבור הנזק שנגרם כך התהליך יעבור עליכם בצורה טובה יותר עד כמה שניתן.

הדבר השמיני והאחרון הוא לא להסתמך על דעות של אחרים ממקרים שהם חוו שכן כל מקרה שונה מבחינות רבות ואין זה אומר שאם תביעה אחת הצליחה גם אחרת תצליח ולהפך אלא יש לבחון כל מקרה לגופו ולכן רק עורך דין מקצועי יוכל לתת לכם את המידע המדויק ביותר.

כתיבת תגובה